czwartek, 5 stycznia 2012

Źle jesz - szkodzisz swojej głowie

O tym, że złe odżywianie ma wpływ na nasz wygląd i samopoczucie wiadomo od dawna. O tym, że może spowodować zaburzenia w organizmie również zdajemy sobie sprawę. Jednak mało kto wie, że nieprawidłowe odżywianie może mieć również niekorzystny wpływ na nasz umysł i psychikę.

Naukowcy udowodnili, że niekorzystna dieta może być jednym z czynników wywołujących zaburzenia psychiczne. Mowa tutaj głównie o dietach składających się z fast- foodów, nadmiaru cukrów, soli i tłuszczu. Jeżeli nasza dieta nie obfituje w ryby, mamy większą szansę na depresję niż te osoby, które ryby w diecie posiadają. W przypadku depresji istotne jest bowiem odpowiednie zaopatrzenie organizmu w kwasy tłuszczowe Omega -3, których w naturalny sposób dostarczają nam właśnie ryby. Natomiast w przypadku schizofrenii, powodem może niedobór w diecie produktów bogatych w witaminy antyoksydacyjne. Nieprawidłowy sposób odżywiania ma również wpływ na nasze wahania nastrojów. Jeżeli dostarczymy organizmowi nadmiar cukru, będziemy pobudzeni, wręcz w stanie chwilowej euforii. No właśnie, w stanie chwilowej euforii. Poziom cukru we krwi opadnie, a nasz nastrój znacznie się pogorszy i już huśtawka nastroju gotowa.

Jedzenie produktów ubogich w podstawowe składniki odżywcze powoduje również problemy z przyswajaniem wiedzy. Nie umiemy się skoncentrować, przez co proces nauczania się jest zaburzony.

Należy sobie wreszcie uświadomić, że jedzenie naprawdę wpływa na całe nasze życie. Jak widać nie tylko na aspekty fizycznego naszego organizmu, ale również na psychiczne. Tym samym, na własne życzenie stajemy się ludźmi chorymi zarówno na ciele jak i na duszy. A to nie prowadzi do niczego dobrego.

7 komentarzy:

 1. bardzo mądry post :) ja mam depresje czasami jak nie zjem czegoś słodkiego :)od 4 dni się odchudzam i właśnie wstawiłam zdjęcie mojej sylwetki na swojego bloga , zapraszam ciebie na mojego bloga może wspomożesz mnie jakaś ciekawą radę.Pozdrawiam http://perfektbin.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo profesjonalny blog o odchudzania, pełno cennych porad. Zapraszam na naszą stronę internetową poświęconą zagadnieniu odchudzania. Odnajdziecie tam mnóstwo fachowych artykułów, dotyczących zarówno diety jak i treningu. Tylko u nas znajdziecie tabele kalorii oraz kalkulator idealnej wagi.
  http://www.dietowanie.pl/

  OdpowiedzUsuń
 3. i dlatego właśnie powinniśmy się zdrowo odżywiać :D
  bardzo uświadamiający artykuł :)

  pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 4. PS: masz włączoną weryfikację obrazkową żeby dodać komentarz, nie jest to zbyt wygodne :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny post , naprawdę ciekawych rzeczy się dowiedziałem i bardzo przystępnie napisany :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Witam, chciałbym zaproponować współpracę. Proszę o kontakt. marketing@female.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Moja kobieta również stosuję dietę plus zamawia jakieś suplementy z http://nuTRina.pl I ja osobiscie jestem w szoku bo chudnie z dnia na dzień, aż powoli zaczynam się martwić bo nie długo wcale zniknie ; D

  OdpowiedzUsuń